Projekt ogrodu

Zaprojektuj swój ogród z Ekościeżkami. Od wielu lat tworzę swój własny ogród; chciałabym podzielić się z Wami swoją pasją i doświadczeniem.

Zaprojektuj swój ogród

Projekt ogrodu z Ekościeżkami

Ogród to nie tylko fragment zieleni, ale przestrzeń pełna wspomnień i emocji. Ogród przyjazny naturze to miejsce, gdzie harmonia i szacunek dla lokalnego ekosystemu są na pierwszym planie. Tworząc go, dbamy o zachowanie naturalnej flory i fauny, zapewniając schronienie dla ssaków, owadów, ptaków, płazów i innych organizmów. To przestrzeń, w której każdy element pulsuje życiem, a powietrze pełne jest zapachów kwitnących roślin i dźwięków natury.

Jeśli marzysz o takim zakątku spokoju, Ekościeżki są tu po to, by pomóc Ci zrealizować to marzenie. Niezależnie od tego, czy planujesz założenie całego ogrodu, czy chcesz odmienić tylko jedną rabatę, nasze doświadczenie i pasja pozwolą Ci stworzyć miejsce, które będzie źródłem spokoju i relaksu. Zadzwoń do nas i razem stwórzmy ogród Twoich marzeń!

Projektowanie ogrodu

Ogród tematyczny

Marzysz o magicznym ogrodzie, który przeniesie Cię do beztroskich chwil spędzonych w ogrodzie babci? A może chciałbyś stworzyć naturalistyczny ogród, który nawiązuje do naturalnych zbiorowisk roślinnych i rodzimych, lokalnych krajobrazów? Czy może chcesz aby w Twoim ogrodzie powstała kwietna łąka, rabata dla motyli czy zakątek w którym chętnie zamieszkają ptaki? Każdy ogród jest inny, ale wszystkie mają jedno wspólne – są odzwierciedleniem naszych marzeń, pragnień i wspomnień, tworząc unikalną przestrzeń dla ciała i ducha. Jesteśmy aby pomóc Ci zrealizować Twoje marzenia.

Zaprojektuj swój ogród z Ekościeżkami

Twój wiejski ogród

Jeśli kochasz naturę, lubisz przeróżne kwiaty i pragniesz posiadać kolorowy, trochę nieuporządkowany ogród, zdecyduj się na styl wiejski, nazywany czasem rustykalnym. Wiejski ogród powinien jak najbardziej współgrać z otoczeniem. Nie ma w nim miejsca na równo przystrzyżone żywopłoty, dopracowane formy geometryczne, roślinne rzeźby, egzotyczne rośliny czy równiutkie chodniki. Ogród wiejski to przede wszystkim rozległe kwietne rabaty, nieregularne trawniki i malowniczo wijące się ścieżki. Jego główną ozdobą są rośliny. Najlepsze są gatunki mało wymagające i dostosowane do naszego klimatu – tj. rodzime drzewa, krzewy, byliny i rośliny sezonowe oraz zioła, warzywa i rośliny sadownicze, ale także rośliny cebulowe i bulwiaste – zimujące i niezimujące w gruncie. Wybór roślin ozdobnych do ogrodu w stylu wiejskim nie jest ściśle określony. Możemy wykazać się własną inwencją i dużą swobodą w ich wyborze. Wymienimy jednak te, które są charakterystyczne dla ogrodu w stylu wiejskim: są to szałwie, cynie, rozchodniki, ostróżki, róże, maki, chabry, lwie paszcze, malwy, dalie, rudbekie, piwonie, słoneczniki i floksy. Charakterystyczną cechą ogrodu wiejskiego jest uprawa współrzędna. Ten matematycznie brzmiący termin to nic innego jak przemieszanie nasadzeń roślin ozdobnych i użytkowych. To, co charakteryzuje wiejskie ogrody, to kamienne ścieżki, drewniane i kute pergole, małe płotki, kwietniki na oknach czy stare fragmenty umeblowania lub wiekowe sprzęty domowe obsadzone kwiatami. Ważnym elementem wiejskiego ogrodu są karmniki, budki lęgowe i poidełka dla ptaków. W każdym wiejski ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na kompostownik. 

Twój naturalistyczny ogród

Cechami charakterystycznymi dla ogrodu naturalistycznego są: bioróżnorodność, naturalne sposoby pielęgnacji i równowaga. Ogród ten powinien nawiązywać do naturalnie występujących w danym rejonie roślin. Jeżeli nasz dom stoi pośród pól i łąk, powinniśmy postawić na rodzime kwiaty, takie jak stokrotki, rumianki, maki czy też zioła. W ogrodzie naturalistycznym dba się o harmonię między różnymi gatunkami roślin, by wspólnie tworzyły one zrównoważony ekosystem. Ogród ten powinien być miejscem, gdzie przyroda może rozwijać się w sposób jak najbardziej swobodny. Takie ogrody są przyjazne wszelkim zwierzętom i owadom. To idealny styl dla osób, które uwielbiają przyrodę i nie lubią spędzać długich godzin na pielęgnacji zieleni. Dobrze zaprojektowany ogród naturalistyczny czerpie pomysły z natury, jest idealnie dostosowany do otoczenia, tworzy żywy ekosystem, w harmonii z cyklem pór roku, przyciąga zwierzęta i szanuje zasoby natury.

Zapytaj o planowanie ogrodu

Po wysłaniu wiadomości skontaktuję się z tobą i ustalimy szczegóły naszego spotkania.