Masaż twarzy miodem

Zapraszamy do odkrycia wyjątkowego masażu twarzy miodem, który łączy w sobie dobroczynne właściwości naturalnego miodu z technikami masażu relaksacyjnego. Ten wyjątkowy zabieg nie tylko odżywia i nawilża skórę, ale także głęboko relaksuje i redukuje napięcie mięśniowe. Dzięki unikalnemu połączeniu, Twoja skóra odzyska blask i elastyczność, a Ty poczujesz się zrelaksowany i odprężony jak nigdy dotąd.

umów się na zabieg

Zwiększenie elastyczności skóry

Masaż miodem zwiększa elastyczność skóry i redukuje zmarszczki, dając młodszy i zdrowszy wygląd

Redukcja napięcia mięśniowego.

Masaż twarzy miodem rozluźnia napięte mięśnie, przynosząc ulgę od bólów głowy i poprawiając komfort

profilaktyka antystarzeniowa

Regularne sesje masażu wspierają zachowanie młodego wyglądu skóry, zapobiegając powstawaniu zmarszczek

Pomoc w relaksie i redukcji stresu

Poprzez redukcję stresu i zwiększenie relaksu, masaż ten wspiera ogólne samopoczucie

historia

Masaż miodem ma swoje korzenie w tradycji rosyjskiej medycyny ludowej. W Rosji, gdzie miód od wieków był ceniony za swoje właściwości lecznicze, wierzono, że w połączeniu z masażem potrafi czynić cuda. W rosyjskich wioskach masaż miodem służył jako domowy sposób na różne dolegliwości. Wierzono wtedy, że miód, będący naturalnym antyseptykiem, potrafi przyspieszyć gojenie ran, ponadto łagodzi bóle mięśniowe i poprawia nastrój. Współczesne badania potwierdzają większość z tych przekonań.

Właściwości miodu

Głównym składnikiem miodu są oczywiście węglowodany (fruktoza i glukoza, czyli cukry proste). Ale medyczne i odżywcze właściwości wynikają z obecności białek, witamin (choć jest ich w miodzie niewiele), aminokwasów, minerałów i kwasów organicznych. Czysty miód zawiera także flawonoidy, polifenole, alkaloidy, glikozydy nasercowe. Związki te odpowiedzialne są za antyoksydacyjne, przeciwzapalne, antybakteryjne i antykancerogenne właściwości.

Korzyści z masażu miodem

Gdy podczas masażu na Twoją twarz i dekolt nakładany jest ciepły, płynny miód, zapewnia to głębokie odprężenie i odżywienie skóry. Masaż intensywnie dotlenia skórę, otwiera pory i usuwa toksyny. Wspomaga odporność organizmu, korzystnie wpływa na pracę układu krążenia oraz działa przeciwzapalnie. Zawarte w miodzie składniki chronią skórę przed utratą wilgoci i bardzo skutecznie ją nawilżają. Uelastyczniają i zmiękczają naskórek. Miód jest również doskonałym naturalnym środkiem antybakteryjnym, co oznacza, że pomaga w walce z bakteriami powodującymi trądzik lub inne niedoskonałości.

Jak wygląda masaż miodem

Na oczyszczoną skórę twarzy i dekoltu nakładamy lekko podgrzany, płynny miód i rozprowadzamy go posuwistymi ruchami po całej masowanej powierzchni skóry. Następnie ruchy są coraz bardziej zdecydowane, przypominające „wklepywanie” dociskamy dłonie do skóry i energicznym ruchem odrywamy je od ciała. Ze względu na zachowanie miodu z każdym przyłożeniem dłoni do skóry, jej „odklejenie” staje się coraz trudniejsze. Ta część masażu kończy się w momencie, kiedy miód staje się biały lub kiedy u osoby masowanej pojawi się lekko odczuwalny ból (około 10-15 min). Miód zmywamy mokrym, ciepłym ręcznikiem. Następnie nakładamy olejek i uspokajamy skórę delikatnym masażem relaksacyjnym. Cały zabieg trwa ok.60 minut.

  • Masaż twarzy miodem z elementami masażu relaksacyjnego

    60 min
    80 zł
Umów się na zabieg!

Po wysłaniu wiadomości skontaktuję się z Tobą i ustalimy szczegóły naszego spotkania.