Hirudoterapia

Hirudoterapia to starożytna metoda leczenia pijawkami, która wykorzystuje ślinę pijawki medycznej w celu poprawy zdrowia.

umów się na zabieg

Starożytna metoda leczenia pijawkami

Hirudoterapia jest w pełni naturalną metodą leczenia pijawkami. Podczas zabiegu wykorzystuje się terapeutyczne działanie pijawek lekarskich. Pijawki lekarskie mają działanie nie tylko miejscowe, ale i ogólnoustrojowe, a dzięki temu pozytywnie wpływają na cały organizm.

Leczenie pijawkami znane jest od stuleci na całym świecie, a obecnie przeżywa swój renesans. Najczęściej pacjenci decydują się na leczenie pijawkami, ponieważ szukają w pełni naturalnych metod poprawy swojego zdrowia, a hirudoterapia do takich należy.

Wskazania do hirudoterapii

Pijawki wydzielają substancje czynne biologicznie i farmakologicznie, które mieszają się z płynami ustrojowymi człowieka. Hirudyna zawarta w ślinie wykazuje działanie zmniejszające krzepnięcie krwi, a z kolei substancje jej towarzyszące łagodzą ból. Co więcej, enzymy uwalniane przez pijawki cechują się działaniem bakteriobójczym i przeciwzapalnym.

Główne wskazania do wykonania hirudoterapii to między innymi:

 • częste migreny,
 • bóle kręgosłupa,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • żylaki kończyn dolnych,
 • krwiaki i obrzęki pourazowe,
 • choroby reumatyczne oraz zwyrodnieniowe stawów i kości,
 • hemoroidy
 • choroby kobiece
 • wysoki cholesterol

Przykład Skuteczności Hirudoterapii

Redukcja Obrzęku u 77-letniej Kobiety

Jednym z wielu przypadków, które dowodzą skuteczności hirudoterapii, jest historia 77-letniej pani Janiny. Pani Janina od dłuższego czasu zmagała się z chronicznym obrzękiem nóg, który znacznie utrudniał jej codzienne funkcjonowanie. Tradycyjne metody leczenia nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, a stan zdrowia pacjentki stopniowo się pogarszał. W końcu, za namową bliskich, postanowiła spróbować hirudoterapii oferowanej przez Ekościeżki.

Przebieg sesji hirudoterapii

Pierwsza Sesja: Podczas pierwszej wizyty specjalista z Ekościeżek przeprowadził szczegółowy wywiad zdrowotny i przystąpił do aplikacji pijawek na obrzęknięte nogi pani Janiny. Już po pierwszej sesji pacjentka zauważyła lekką poprawę – obrzęk zaczął się zmniejszać, a ból stał się mniej dokuczliwy.

Kolejne Sesje: Przez kolejne trzy sesje, które odbywały się w odstępach tygodniowych, stan zdrowia pani Janiny systematycznie się poprawiał. Obrzęk znacznie się zmniejszył, co pozwoliło pacjentce na powrót do większej aktywności fizycznej. Dzięki kilku sesjom hirudoterapii, pani Janina może cieszyć się poprawą jakości życia i zredukowaniem dolegliwości, które wcześniej ją nękały.

cennik hirudoterapii ekościeżki

 • Zabieg hirudoterapii: w cenę zabiegu wliczone 3 szt. pijawek.

  60 min
  160 zł
 • Dodatkowa pijawka do zabiegu: 1 szt

  20 zł
Umów się na zabieg!

Po wysłaniu wiadomości skontaktuję się z Tobą i ustalimy szczegóły naszego spotkania.